Ville on Haukkojen uusi seuravalmentaja!
16.9.2015 12:57 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Parempaa kuvaa ei nyt tähän hätään löytynyt, mutta Villeä voi käydä pällistelemässä ihan livenä Haukkatoimistolla.

Ville Raatikainen on aloittanut työt Haukoissa ja on titteliltään seuravalmentaja. Hän vahvistaa seuran toimihenkilöstöä ainakin kahden kauden ajan ja opiskelee työn ohessa Vierumäen urheiluopistolla lasten ja nuorten liikunnanohjauksen perustutkintoa.

Villen työn painopisteenä on seuramme nuorimpien ikäluokkien parissa toimiminen aina Haukkakouluista lähtien. Ville on myös G08-joukkueen vastuuvalmentaja ja lisäksi mukana KJT-Haukat B2 -ikäluokan valmennusryhmässä.

Ville on Haukkojen kasvatti ja pelannut pitkän uran mm. Mestis-tasolla Järvenpäässä.


   
Lisää uutisia
Jääurheiluseura Haukat
«  Syyskuu   »
Kategoriat