Haukat ja Ari-Pekka Nurmenkari sopimukseen seuran junioreiden luisteluvalmennuksista kaudelle 2020-2
8.6.2020 16:10 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Haukat ja Ari-Pekka Nurmenkari sopimukseen seuran junioreiden luisteluvalmennuksista kaudelle 2020-2021!

Haukat on tehnyt sopimuksen Ari-Pekka Nurmenkarin kanssa seuran joukkueiden luisteluvalmennuksista kaudelle 2020-2021. AP tulee työskentelemään jääkiekon U10-U13 ikäluokkien, sekä E-C -ringettejoukkueiden kanssa. Tämän lisäksi hän on mukana myös haukkajunioreiden iltapäivän luistelun tehojäällä.

AP:n toimenkuvana on yhdessä seuran toimihenkilöiden sekä ikäluokkien valmentajien kanssa kehittää ja tehostaa yksilöiden ja joukkueiden luistelun jää- sekä oheisharjoittelua.

AP on kahdeksankertainen Suomen mestari taitoluistelussa ja edustanut Suomea 2010 Vancouverin olympialaisissa. Hän omaa myös jääkiekkotaustan junioreista. Hän on työskennellyt taitoluistelun ja jääkiekon parissa yhteensä 12 vuotta luisteluvalmentajana, joista kahdeksan vuotta ammattilaisena.


   
Lisää uutisia
Jääurheiluseura Haukat
«  Huhtikuu   »
Kategoriat