Haku seuran Talent ryhmään käynnistyy elokuussa 2016
27.5.2016 9:10 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Haukat-Talent

Talent Polku on tarkoitettu seuran lahjakkaille ja ennen kaikkea tavoitteellisille ringeten pelaajille, jotka pelaavat C, -B, ja Edustusjoukkueissa.


Ryhmään valitaan pelaajia, joilla on halu kasvaa ja asettaa tavoitteita omalle peliuralle. Ryhmän koko tulee oleman 12 pelaajaa. Oman joukkueen harjoitus - ja pelitapahtumien lisäksi Talent Polkuun valituille pelaajille kohdistetaan noin kymmenen lisätapahtumaa syyskauden aikana:

•8 ryhmätoiminta kertaa, joista 4 jääharjoitusta

•Henkilökohtaisia valmennustapaamisia ja toiminnallisia tehtäviä tapaamisten välillä

Ryhmän valmennuksesta ja toiminnasta vastaavat Salla Kyhälä ja Katja Kortesoja. Luvassa on rohkean uudenlainen kehityspolku arkitreenaamiseen oheen. Nyt kannattaa laittaa ajatus hautumaan, miksi juuri sinä tulisit valituksi Talent ryhmään.

Hae mukaan Talent ryhmään klikkaamalla tästä!!

Haku umpeutuu 4.9!!


   
Lisää uutisia
Jääurheiluseura Haukat
«  Huhtikuu   »
Kategoriat