Ringeten MM-kotikisojen lipunmyynti käynnistyy torstaina 28.4 klo 15:00
SeuraJulkaistu: 27.04.2022 15.09

Ringeten MM-kotikisojen lipunmyynti käynnistyy torstaina 28.4 klo 15:00

Ringeten naisten ja nuorten MM-kilpailut pelataan Suomessa 31.10.-6.11.2022. Kisakaupungiksi on valittu Espoo, jossa Metro Areena ja Tapiolan harjoitusjäähalli tarjoavat erinomaiset puitteet lajin MM-turnauksen järjestämiseen. Tapahtuman suojelijana toimii tasavallan presidentti Sauli Niinistö.

Tiesithän, että seuramme myy lippuja perjantaina 4.11.2022 pelattavaan naisten ensimmäiseen MM-finaaliotteluun, joka alkaa klo 18:10 Espoon Metro Areenalla. Kun ostat lipun tähän otteluun, halutessasi voit ohjata myyntituoton seurallemme.

Seurakampanjalippujen osto-ohjeet:

1. Siirry Ticketmasterin nettisivuille ostamaan liput perjantaina 4.11.2022 pelattavaan naisten ensimmäiseen MM-finaaliotteluun. Suora linkki ottelun lipunmyyntiin: https://www.ticketmaster.fi/event/309261

2. Valitse haluamasi paikat

3. Seuraavassa vaiheessa näytöllesi ilmestyy alasvetovalikko, josta voit halutessasi valita seuran, jota haluat tukea. Valitsemalla alasvetovalikosta seuran, ostamiesi lippujen myyntituotto tuloutetaan kyseiselle seuralle. Alasvetolaatikon jälkeiseen tekstikenttään voit halutessasi vielä tarkentaa, mille seuran joukkueelle haluat tukesi osoittaa.

4. Siirry maksuvaiheeseen

Suuresta kysynnästä johtuen suosittelemme, että ostat heti perään liput koko viikonlopun ja viikon otteluihin.

Varmista paikkasi ajoissa, nauti maailman parhaasta ringetestä ja koe unohtumattomia hetkiä hyvässä seurassa!

MM-kisojen viralliset nettisivut

Näin pelataan MM-kotikisoissa

Otteluohjelma ja lippujen hinnat